İletişim

  •  A 
SE*** ŞA*** 17.08.2020 11:50
Slm. Kolay gelsin. Sokm inanılmaz kar açıkladı ama hisse tık yok. Garip değil mi. Benim elim de yok ama garibime gitti. Yolsa normal mi? Teşekkürler
Cevap 17.08.2020 12:59

Aslında öyle inanılmaz bir kar yok. Geçen yılın aynı dönem büyük zararına ve üç aylık bilançoya göre karı gayet iyi gelmiş. Ama açıkladığı kara göre piyasa fiyatı şu an için iskonto içermiyor. 611 Milyon ödenmiş sermayesi olan şirket 55.7 Milyon altı aylık kar açıklamış. Ama sonraki bilançolarında yıl sonu için 350-400 Milyon karı geçecek olursa o zaman iskonto içerir hale gelir. 

Bu sene bu işler çok karıştı. Geçen yılki büyük zarardan kara dönüş rakamı aynı şekilde sürecek olursa yıl sonu karı çok yüksek gelebilir. Ama bunu tahmin etmek çok kolay değil.

Teknik olarak 13.07 bollinger direnci var. Eğer orayı yukarı kıracak olursa, o zaman 13.64 direnci önem kazanır. Teknik olarak da bilanço olarak da yukarı zorlaması mümkün. Ama şu anki karına göre iskontolu değil. Eğer sonraki bilançolarının aynı şekilde artarak yüksek geleceğini biliyorlarsa, kısa süre içinde yeniden yukarı çevirebilirler.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_