Bugün Beklenti Yazım Olmayacaktır!

26.10.2022 09:18
 •  A 

Piyasadaki gelişmeler tam da dün yazdığım beklenti yazımdaki ''Çünkü bana göre çok sayıda hissede olası bilanço beklentilerinin de üstünde fiyatlamalar yaşandığı görüşündeyim. Bu yüzden de, gereğinden fazla fiyatlanmış hisselerde bilanço kötü gelirse, başka bir ifade ile piyasadaki fiyatı primli yapan düşük bir bilanço karı gelecek olursa, bu takdirde şu an gayet güzel yükselen birçok hissede devre kesiciler yaşanan düşüşler görülecektir. '' kesit gibi yaşanıyor. 

Bu nedenle bugün yeni bir yazı yazmayacağım. Lütfen düne ait ''Yeni TL Zirvelerinin Görülmesini Bekliyorum!'' başlıklı yazımı tekrar ve dikkatlice okuyunuz. Sonra bilanço iyi geldi ama hissem neden düştü diye düşünmeyin. Bilançolar öncesi birçok hissenin fazlası ile fiyatlandığı görüşündeyim. Kalan bankalar, holdingler, thyao ve sıse gibi birkaç diğer hisse dışında devre kesici risklerinin benzerlerini görme riskimiz yüksek görüşündeyim. Bu nedenle yeni öngörüler için bilançoları görmeyi bekleme görüşündeyim. Bu süreçte yeni öngörü sayım çok az olabilir.

Not: Yazı linkini tıkladığınızda dünkü beklenti yazım açılacaktır.

Hepinize sağlık ve bol kazanç dilerim.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_


 • 25.10.2022
  09:38

  Yurt dışında merkez bankaları için yüksek faiz artışı yapılacak beklentileri öne çıkartılıp, borsalara ve ons altına veriyorlar. Sonra da, yüksek faiz artışı resesyon yaratır, bu nedenle de daha düşük faiz artışı yapmak zorunda kalacaklar demeye başlanıyor. Bu ... Devamı »

 • 24.10.2022
  09:48

  Teknikler ve işlem şekilleri BIST'in 4000-4250 seviyelerine doğru hareketini sürdürebileceği izlenimi veriyor. Bilanço döneminin sürprizlerine yakalanmadan bu dönemi gayet güzel karlarla geçirebilirsiniz. İçeride hisse iştahının çok y&uum... Devamı »

 • 21.10.2022
  02:11

  Uçağımız sabah çok erken kalkıyor. İki saat sonra havaalanında olacağız. Kısmetse pazar akşamı dönmüş olacağız. Hava güzelse denize de girmiş oluruz bahane ile. Bakalım Kıbrıs nasılmış görelim. Ben ilk kez gitmiş olacağım. Neyse bir saat kestirip öyle kalk... Devamı »

 • 20.10.2022
  09:18

  Bugün 14:00'te TCMB politi faizi kararı açıklanacak. Enflasyon ve reel faiz arasında 70 puanlık bir eksi faiz olan bir ortamda olması gerekenleri değil, ne yapılır konusunda beklentiler paylaşılıyor! Beklentim en az 100 baz puanlık bir indirim daha olması. Ben yıl sonuna kadar diğer ... Devamı »

 • 19.10.2022
  08:56

  Şimdi ne oldu da bir anda bankalara girdiler, bir anda bankaları tavan yaptılar? Bunu yaparken alanlar, bir gün sonra ise aldığından fazlasını geri vererek çıktılar. Bunu yaparken de tavanlayan, dün de bu tavanların oldukça üstünde açılıp gapler bırakan banka... Devamı »