Teknik Takibe Devam Edeceğiz!

04.07.2022 09:27
 •  A 

Bir süre tekniklere odaklanarak kararlar almak daha doğru olabilir. Çünkü açıklanan kararlar, tedbirler temel analiz beklentilerini etkileyebiliyor. Beklenti sürelerinin ötelenmesine neden olabiliyor. Bu yüzden teknik analizi daha çok kullanacağımız bir dönem içindeyiz. BIST için 2562 yukarı kırılırsa yükseliş ivme kazanabilir. Ama benim bu yönde bir beklentim şimdilik yok. 2400 desteğinin yeniden altına inerse satışlar yeniden artabilir. Bu beklentim daha yüksek. Olası alt destek seviyelerini paylaştığım tablolardan görebilirsiniz.

Enflasyon Verisi Gelecek!
              Haziran ayı enflasyon verileri 10:00'da açıklanacak. Memur ve emekli maaşları için gözler bu veride olacak. Umarım çalışan ve emeklileri mutlu eden artışlara vesile olur.

Az sonra MR ve biyopsi programını konuşup, kararlaştırmak için dr.ile görüşmeye gideceğim. Sabahtan bitirip, geleyim günün devamında rahat olalım. Umarım döndüğümde, birçok açık öngörüyü gerçekleşmiş olarak kapatırım.

Hepinize sağlık ve bol kazanç dolu güzel bir hafta olsun.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_


 • 01.07.2022
  09:37

  Dün kayıplar sonrası endeksin 2367'den tepki alımları ile toparlandığını gördük. Ama bence yaşadığımız satış baskısı bitmedi. Yurt dışı için de bu risk sürmeye devam ediyor. Ki, bugün de yurtdışı borsalarda eksi vadeliler görüyoruz. BIST ve bizim pi... Devamı »

 • 30.06.2022
  09:33

  Alınan yeni kararlarla şirketlerin karlarında azalma riskleri, etkilenmeyeceğiz TL kredi kullanmıyoruz, nakitimiz bol nasılsa diyen şirketler için de döviz sattıracak yeni tedbirler gelebilir endişeleri, kamu bankaları için beklenti fiyatlarında çok sert düşüşler ... Devamı »

 • 29.06.2022
  16:14

  Endeks için 2466 önemli bir destek seviyesi. Buradan alım tepkileri gelebilir. Ama eğer bu destek de aşağıya kırılırsa, ikinci alt destek grubuna düşeriz. O zaman düşüş daha da derinleşebilir. Bu nedenle şimdilik izlemede duruyorum. Duruma göre yeni alım öngö... Devamı »

 • 29.06.2022
  01:20

  Arka arkaya açıklanan kararlar piyasaların düzenini bozdu. FED ve olası resesyon, dış dünya için bu denli risk yaratırken, BIST olarak yüksek enflasyondan karları yüksek, yüksek nakit ve dövizi bulunan, ihracatları güçlü şirketlerle ve TCM... Devamı »

 • 28.06.2022
  00:06

  Arkadaşlar, Salı öğleden sonraya kadar aranızda olmayacağım. 5-6 yıldır takipte olan iyi huylu bir prostat sorunum var. Cuma günü yaptırdığım rutin tahlillerimde, durumu doktorumla konuşmam gereken yüksek bir değer çıktı. Bu nedenle sabah 11:10'a randev... Devamı »