Seans İçi Kar Satışları İle Yükseliş Sürüyor!

20.04.2022 09:32
 •  A 

Gördüğünüz gibi seans içinde bazı hisselerde 20-30 kademe kar satışı yaşanıyor. Ama eksiye düşen endeksi sonrasında yeniden alıp artı yapıyorlar. Bu esnada birçok hisse gördüğü fiyatlara göre %10 ve üzerinde düzeltmeler de yapıyor. Ama endeks artı kapatınca bunlar gözden kaçıyor.

Ancak, kar satışları gelince ciddi bir kademe düşüş yaşandığını görüyorsunuz. Eğer bunlardan birisinde dönmeyip, düşmeye devam ederse, o zaman teknik düzeltmenin bir anda başlayabileceğini gözardı etmemek lazım.

Neyse, şu an hisse bazlı ayrışmalarla yükselişe devam edenler var. Mümkün olduğunca onları yakalayarak bu yükselişten faydalanmaya bakmalıyız. Ama dönüş halinde de satmayı bilmek lazım.

Konular aynı. İçeride dışarıda iyi bilançoların beklendiği bilanço dönemindeyiz. İyi beklentiler hisselerin tutunmasına ve hatta teknik dirençlerini kırıp, yeni formasyonlar başlatmasına neden oluyor. Bunları gördükçe, öngörü tablosunda ve cesaret edemediklerimi ise destek-direnç tablosunda paylaşmayı sürdüreceğim.

Hepinize önce sağlık, sonra da bol kazanç dilerim.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_


 • 19.04.2022
  09:11

  Nisan başından beri diğer her türlü risklere rağmen BIST'de yükseliş devam ediyor. Son dönem bu yükselişin öncüleri banka hisseleri. İyi beklenen üç aylık kar beklentileri bir destek olabilir. F16 alımı konusundaki gelişmeler sonrası kamu banka hiss... Devamı »

 • 18.04.2022
  10:03

  Günaydın Arkadaşlar. Bugün kapsamlı bir beklenti yazım olmayacaktır. Gece çok geç yatttım. Az önce uyandım. Covidin son günündeyim. Genel olarak iyiyim. Sadece kısmen boğazımda bir düğüm ve ona bağlı burun tıkanıklığı ve onun yarattığı kısmi ses ... Devamı »

 • 15.04.2022
  09:40

  Bugün Hristiyan dünyası 17 Nisan Pazar gününe denk gelen Paskalya Bayramı nedeniyle tatildeler ve bu yüzden ABD, İngiltere ve AB borsaları kapalı olacak. Yabancı çok olmayacağı için işlem hacimleri düşebilir. Bu vesile ile de tüm Hristiyanların ve Hri... Devamı »

 • 14.04.2022
  09:28

  Bir kaç gündür kar satışları hakkında uyarılarımı yapmaya başladım. Nitekim bu kar satışları seans içlerinde çok ciddi şekilde yaşanıyor. BIST'i bu şekilde sert yükselten bankalarda bile 15-20 kademe seans içi realizasyonlar olduğunu görebilirsiniz... Devamı »

 • 13.04.2022
  10:03

  Yurt dışında dün yaşanan eksiler sonrası bugün yine artı endeksler ve futureler görüyoruz. Bizim tarafta pozitif ayrışma isteği sürüyor. Güne alıcılı başlayabiliriz. Yarın TCMB faiz kararı var. Faizlerde bir değişiklik beklenmiyor. TCMB'nın piyasaya likidite ve... Devamı »