ABD İlişkileri Hızlanıyor Mu?

17.10.2018 08:58
 •  A 

Bizim için her açıdan en önemli gelişme ABD ile ilgili her türlü ilişkilerin akıbetinde yatıyor. Bu nedenle dün yazdığım beklenti yazımın içeriği bugün için de geçerli. Yeni bir konu olarak dünden farklı, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo bugün Ankara'ya geliyor. Dış politika ve ABD ile ilişkiler açısından çok önemli bir ziyaret olarak görüyorum. Görüşmenin gelişimine göre iki ülke ilişkilerinde çok hızlı gelişmeler her iki yönde de yaşanabilir. Ama ben pozitif yönde gelişmelerin hızlanmasını bekliyorum.

Tekrar ediyorum; BİST yükselişi devam ederse ki bunu bekliyorum, yükseliş diğer hisselere de yansıyacaktır görüşündeyim.

Hepinize bol kazançlar.

    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_


 • 16.10.2018
  09:52

  Sendikasyonlar ve rahip sorununun çözülmesi bankalar destekli BİST'in yükselişini destekliyor. Trump'tan pozitif açıklamalar gelmeye devam ediyor. Şimdi önemli olabilecek bir kaç gelişme olabilir! ABD tarafından Türkiye için alınan de... Devamı »

 • 15.10.2018
  15:41
 • 15.10.2018
  09:13

  Rahip sorunu ortadan kalktı. Arkasından Trump arka arkaya pozitif mesajlar paylaşmaya başladı. Cumhurbaşkanımıza teşekkür etme kelimeleri, Türk halkının harika insanlar olduğu, Türkiye ile yeniden zaten iyi olan ilişkilerin çok daha iyi düzeye gelmesi için bu konunu... Devamı »

 • 12.10.2018
  09:13

  Uzun zamandır TCMB faiz artışı, bankaların sendikasyonları, enflasyon mücadele programı, cari fazla gelişmeleri derken gördüğünüz gibi bir türlü BİST yukarı toparlanmasını sürdüremiyor. Çünkü bana göre tüm piyasalarımız iç... Devamı »

 • 11.10.2018
  09:27

  BİST bankalarla tam yeniden 100.800 direncine çıkar mı derken, ikinci seans bir anda satışlar hızlanmaya başladı. Seans sonuna doğru bu satışların daha da arttığını gördük. Öncelikle buna neden olan en önemli baskı gelişmiş borsalardan tüm dünya borsalarına ... Devamı »