Bu Gapler Kapanır!

22.03.2021 10:04
 •  A 

Açılışta çok sayıda teknik gap var. Bunlar sonra kapanması beklenen teknik boşluklardır. Ama daha ne kadar düşer de sonra kapanır bu önemli.

Hafta sonu alınan kararların benzerleri devam ederse kayıplar daha da sürer. Ama ben bu açılış sonrasında alınan hisselerden ciddi karlar yapılmasını bekliyorum. Sadece alınanları unutmalı ve panik yapmadan başka işlerle uğraşmalısınız. 

Çünkü ABD tahvil faizleri % 1.66'ya inmiş durumda. CDS'lerimizde önemli yükselişler de yaşanmıyor. Sadece alınan karara tepki var. Gelen yeni başkanın faiz politikasında sert değişikliğe gitmesi endişesi ile böyle bir gün yaşadığımızı düşünüyorum.

Şu an devre kesiciler nedeniyle tüm hisselerde işlemler durdu. Normalde borsa açıldı. Artık herkesin yanlışa yanlış demesi lazım. Yoksa bu yaşananların telafisi zor hasarları olduğunu bilmemiz gerekir. Sonra neden böyle oldu demeyelim. 


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_


 • 20.03.2021
  09:27

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasını taşıyan karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Merkez Bankası Başkanı Nağci Ağbal görevden alındı. Ağbal'ın yerine Profesör Doktor Şahap Kavcıoğlu getirildi. Lütfen son beklenti yazımı şimdi bir kez daha okuyunuz! Devamı »

 • 19.03.2021
  15:37

  Gün Sonu Programında Özlem Karakullukçu ile gündem üzerinde değerlendirmeler yapacağız. Sorularınızla sizleri de bekleriz. Devamı »

 • 18.03.2021
  14:01

  PPK haftalık politika faizlerini %17'den % 19'a yükseltti. BİRİKİMLİ MALİYET ETKİLERİ, ULUSLARARASI GIDA VE DİĞER EMTİA FİYATLARINDAKİ YÜKSELİŞ VE ENFLASYON BEKLENTİLERİNDEKİ YÜKSEK SEVİYELER, FİYATLAMA DAVRANIŞLARI VE ENFLASYON GÖRÜNÜMÜNÜ OLUMSUZ ... Devamı »

 • 17.03.2021
  15:45

  BIST tam 1.582 direncini geçmiş yeni rekorlar görürken, ABD başkanı Biden Rusya'nın ABD seçimlerine müdahale ettiği, Putin'in katil olduğu ve bunun bedelini ödeyeceği yönündeki sert sözleri tüm dünya piyasalarını salladı. Rusya'y... Devamı »

 • 12.03.2021
  15:08

  Gün Sonu Programında Özlem Karakullukçu ile gündemi konuşacağız. İlgilenenleri bekleriz. Yayın akışında ilk söylenen 16:40'a göre 30 dk.civarı ileri kayma olabilir. Devamı »